![](https://victory-press.gr/wp-content/uploads/2021/01/κκε-1021x513-3-1021x515-2-1021x517.gif)
Συγκεντρώσεις σε διάφορες γειτονιές των Δήμων του Βόρειου Τομέα Αθηνών πραγματοποίησαν οι Κομματικές Οργανώσεις του ΚΚΕ με το σύνθημα «Ή τα κέρδη τους ή οι ζωές μας. Μόνο ο λαός σώζει τον λαό».
Ειδικότερα, εκδηλώσεις έγιναν στην Αγία Παρασκευή, το Μαρούσι, την Πεύκη (Μεγάλη συγκέντρωση στην Πεύκη από την Κ.Ο. Λυκόβρυσης – Πεύκης του ΚΚΕ), τα Μελίσσια, τον Χολαργό, ενώ την Παρασκευή 24 Μαρτίου προγραμματίζεται μία ακόμη, στα Βριλήσσια.