Γερακας-ΠαλλήνηΕκπαίδευση
Σκάκι Γίγας για τα σχολεία του Δήμου Παλλήνης εγκαινίασε ο Θανάσης Ζούτσος
![](https://victory-press.gr/wp-content/uploads/2023/09/FB_IMG_1695214181431-780x470.jpg)
Ένα ακόμα Σκάκι-Γίγα εγκαινίασε ο Δήμαρχος Παλλήνης Θανάσης Ζούτσος στο 1ο Γυμνάσιο Γέρακα καθώς και την πρώτη παρτίδα σκάκι που παίχτηκε στα εγκαίνια μεταξύ μαθητών του σχολείου και της Πρωταθλήτριας Ελλάδας στο άθλημα , δημότισσας του Δήμου Παλλήνης και παλιάς μαθήτριας του σχολείου, Φιλίππας Χατζηιωαννίδη.
Δέσμευση του δημάρχου είναι να εγκαταστήσει ένα Σκάκι-Γίγας σε κάθε σχολείο με επόμενο βήμα το 1ο Γυμνάσιο Παλλήνης.