![](https://victory-press.gr/wp-content/uploads/2022/07/Greece-Wildfires-780x405.jpg)
Την κήρυξη του Δήμου Πεντέλης σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης αποφάσισε, κατόπιν αιτήματος της Δημοτικής Αρχής, ο γενικός γραμματέας Πολιτικής Προστασίας.
Η κατάσταση έκτακτης ανάγκης θα ισχύει έως και τις 19 Ιανουαρίου 2023, δηλαδή για έξι μήνες.
Την κήρυξη του Δήμου Πεντέλης σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης αποφάσισε, κατόπιν αιτήματος της Δημοτικής Αρχής, ο γενικός γραμματέας Πολιτικής Προστασίας.
Η κατάσταση έκτακτης ανάγκης θα ισχύει έως και τις 19 Ιανουαρίου 2023, δηλαδή για έξι μήνες.