![](https://victory-press.gr/wp-content/uploads/2023/01/dianoiksi-odwn-.jpg)
Μια ακόμη διάνοιξη ολοκληρώνεται στη συμβολή των οδών Πωγωνίου και Πυθίας, στη Μεταμόρφωση, με τα οφέλη να είναι αρκετά και σημαντικά, όπως αναφέρει η δημοτική αρχή.
Συγκεκριμένα διευκολύνεται η κυκλοφορία, καθαρίστηκε και έπαψε να αποτελεί εστία μόλυνσης το συγκεκριμένο σημείο, ενώ το υπόλοιπο οικόπεδο σχεδιάζεται να διαμορφωθεί σε μικρή πλατεία, να μπουν παγκάκια και να αποδοθεί στους πολίτες.
Ο δήμαρχος Στράτος Σαραούδας αναφέρει σχετικά:
«Ένα ακόμη καλό νέο για την πόλη μας, αποτέλεσμα επίμονης δουλειάς και συνεργασίας των υπηρεσιών του Δήμου. Γιατί εμείς κρατάμε τον λόγο μας. Και συνεχίζουμε…».