![](https://victory-press.gr/wp-content/uploads/2023/09/IMG_0328.jpeg)
Μηδενικά είναι και φέτος τα κρούσματα του ιού του Δυτικού Νείλου κατά τους καλοκαιρινούς μήνες σε όλη την Αττική, όπως ενημερώνει η περιφερειακή αρχή. Επιπλέον, σύμφωνα με τις αρμόδιες υπηρεσίες της Περιφέρειας Αττικής, δεν έχει εντοπιστεί και κανένα κουνούπι-φορέας του ιού του Δυτικού Νείλου, «γεγονός που πιστοποιεί για άλλη μία χρονιά την αποτελεσματικότητα των δράσεων που εφαρμόζονται στο πλαίσιο του ολοκληρωμένου προγράμματος διαχείρισης που υλοποιείται την τελευταία τριετία.