Βριλήσσια
Καθαρίστηκε το Δάσος Θεοκλήτου στα Βριλήσσια
![](https://victory-press.gr/wp-content/uploads/2023/06/353445698_6396755960388786_1059093113197421268_n-780x470.jpg)
Για μια ακόμη χρονιά, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων και δράσεων της «9ης Γιορτής Περιβάλλοντος Μάιος Ιούνιος 2023», ο Δήμος Βριλησσίων μέσω της Αντιδημαρχίας Περιβάλλοντος, προχώρησε την Κυριακή στον καθαρισμό του Δάσους Θεοκλήτου από ξερά χόρτα, κλαδιά και σκουπίδια.
Η δράση έγινε σε συνεργασία με τον ΣΠΑΠ, τη φυσιολατρική κίνηση “Βριλησσός”, το 4ο σύστημα προσκόπων, μέλη περιβαλλοντικών οργανώσεων και εθελοντές.
Το παρών έδωσαν ο Δήμαρχος Βριλησσίων Κώστας Βαφειάδης, ο Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος, Αλέξης Μαυραγάνης, οι υποψήφιοι Δήμαρχοι Βούλα Αρσένη και Βασίλης Αρχιμανδρίτης, ο Πρόεδρος του ΣΠΑΠ Βλάσης Σιώμος κ.α.