![](https://victory-press.gr/wp-content/uploads/2023/05/ampatzoglou-kastanakis-smirnis.jpg)
Στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβούλιου Αμαρουσίου, την Τρίτη 2 Μαΐου 2023, ο Θοδωρής Καστανάκης, με επιστολή που κατέθεσε στο προεδρείο, δήλωσε την αποχώρησή του από τη δημοτική παράταξη Ενωμένο Μαρούσι.
Παραμένει ωστόσο μέλος του Δημοτικού Συμβουλίου ως ανεξάρτητος δημοτικός σύμβουλος.
Ο κ. Καστανάκης κατέλαβε τη θέση του δημοτικού συμβούλου μετά την παραίτηση του Γιώργου Καραμέρου και ορκίστηκε δημοτικός σύμβουλος από τον δήμαρχο Αμαρουσίου Θεόδωρο Αμπατζόγλου την Πέμπτη 27 Απριλίου.